Hogy válasszunk fogfehérítő rendszert?

Hogy történik a fogfehérítés?

Hogyan működik a fogfehérítés?

Több lehetséges módja van a fogfehérítésnek, kezdve azoktól a fogfehérítő fogkrémektől, amelyek kis költséggel eltávolítják a fog felszínéről a színezékeket a fényre aktiválódó rendelői fogfehérítésig, mely akár 100.000-150.000 ft-ba is kerülhet és látványos eredmény érhető el vele.

Az összes fehérítő eljárás alapja az alábbi két módszer: 

1. A fogfehérítő eljárás megváltoztatja a fog eredeti színét akár 5-7 árnyalattal a kiindulási színhez képest. Mind a rendelői, mind az otthoni fehérítő sínes eljárás alapja a kémiai fehérítés.  A fehérítő anyagok aktív összetevőt tartalmaznak, leggyakrabban 10-22%-os karbamid peroxidot vagy hidrogén peroxidot, melyek segítenek megszabadulni mind a felszíni, mind a mély színezékektől.  Lényeges költségbeli különbségek vannak a különböző fehérítő eljárások között: 

 Bleaching removes both deep & surface stains.

A fehérítés mind a felszíni, mind a mély színezékeket eltávolítja.

A rendelői, fényre aktiválódó fogfehérítés akár 100.000-150.000 ft, az eredmény azonnali és esetenként  eredménye a jelentősen fehérebb fogak. Az évek folyamán a táplálkozás következtében (kávé, tea, üdítők) a fogakra újabb színezékek tapadnak és a fogak enyhén elszíneződhetnek. A rendelői fehérítés esetén újból rendelői fehérítésre van szükség, ami ismételten 100-150.000 ft.

Az egyéni, lenyomat alapján készült sínes fogfehérítés ára 50.000-75.000 ft, és általában két hétig kell napi néhány órát vagy az éjszaka folyamán viselni. Abban az esetben, ha megint elszíneződést tapasztal a páciens, egy-két alkalommal megint viselni kell a sínt a visszafehérítés érdekében. A boltokban vásárolható fogfehérítő rendszerek (drogériákban kaphatók) tartalmaznak egy hőre alakítható sínpárt, fehérítő gélt applikátorral és fehérítő szalagot, ezek ára pár ezer forint.  

Abrasion removes most external stains.

A dörzsölés eltávolítja a külső színezékek többségét.

2. A nem kémiai fehérítők fizikailag vagy kémiailag (a színezékek oldása) fehérítenek. Az összes fogkrém a fogászati kezelések közötti időszakban dörzsanyagai segítségével a színezékek eltávolítására alapszik. Vannak kémiailag fehérítő fogkrémek is amelyek a polírozáson kívül kémiailag is fehérítenek. A fogkőleszedés végén  a polírozás során a fogorvos vagy a dentálhigiénikus az ételek és dohányzás okozta színezékeket eltávolítja.

Minden ember különbözőképpen reagál a fehérítő kezelésekre. Néhányan jó eredményt érnek el a fehérítő fogkrémekkel, de azoknál, akiknek szürke árnyalatú fogaik vannak vagy masszív az elszíneződés, porcelain héjjal érhető el az áhított esztétika. Csak fogorvosa vagy dentálhigiénikusa tudja megmondani, melyik az ön számára ideális módszer. 

 

Copyright © 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Minden jog fenntartva.